Hezky se o nás píše: Benefice, která má duši

Svoboda.info

Města, vesnice, různá sdružení a mnoho produkčních skupin lákají přes léto na desítky svých kulturních akcí. Zažíváme velký přetlak, jak naložit se svým volným časem. První červnovou sobotu můžete vsadit na jistotu, jak si užít jen část nebo dokonce celý den.

Organizátoři již 4. ročníku Festivalu na zelené louce chystají na sobotu 3. června od 13 hodin den plný pohody, zážitků, dobré atmosféry a opět pestrou skladbu vystupujících a bohatý program. Hned v úvodu festivalu vystoupí skutečná hvězda Petr Bende, dále kapela Paleta s irskou hudbou, velký pěvecký sbor A(cor)d Motol a zazpívá muzikálový král Oldřich Kříž. Představí se jak rockový potěr z LŠU Ledeč nad Sázavou, tak i matadoři jako kapela Vesper a olomoucká formace Black Tiger. Nebudou chybět soutěže, dílničky všeho druhu od Spolku Fakt-Um, pro děti je připraveno divadlo i klaun Ferda a jízdy na koních. K vidění budou ukázky šermu, šikovní kynologové a to vše navíc s dobrým občerstvením.

Do tohoto lákavého programu nelze napsat to zásadní, tedy jakou má tento festival atmosféru a celkovou náladu. Ta není způsobena jen tím, že celá akce je pojata jako benefiční.  Všichni vystupující, účinkující a desítky dobrovolníků jsou totiž zapojeni bez požadavku na honorář. Přesto se každým rokem vybere na letní tábor, kam jezdí vozíčkové děti skutečně nemálo peněz. A to např. z dětské i dospělácké tomboly, která se chystá i pro letošek. Letošní rok se plánuje za případné vybrané peníze úpravy lesních cestiček letního tábora pro pohodlný pohyb na vozíku a veliké pískoviště. Celá akce je totiž jiná než ostatní, to prostě musíte zažít.

„Moc se těšíme, protože vždy vidíme šťastné a spokojené lidí, kteří na festival přijedou. Malým návštěvníkům září oči, rodiče i prarodiče si prostě akci užijí. A to nás naplňuje a dává energii na celou organizaci“, s nadšením poznamenal za všechny organizátory Pavel Mojžíš. Pro návštěvníky je vstup dobrovolný.

Celý článek je zde

http://www.svoboda.info/zpravy/region/iv-rocnik-festivalu-na-zelene-louce-2017-benefice-ktera-ma-dusi/

Partneři festivalu