Festival na zelené louce

Co je FESTIVAL NA ZELENÉ LOUCE 

 • FESTIVAL NA ZELENÉ LOUCE je velká multižánrová a charitativní akce na podporu integrovaného dětského tábora organizace Cesta životem bez bariér

fnl_grafika

 

 

 

Kdy to letos celé vypukne? 

 • Pro lepší zapamatování jsme opět jsme zvolili termín na poslední sobotu v květnu, tedy letos 25. 5. 2019. Festival začíná svůj velmi nabitý program od 13 hod. a bude opět pokračovat do večerních hodin.

Motto festivalu

 • „Vždy lze začít skutečně pomáhat…“

fnl_pomoc

 

 

 

 

 

Co užijete, uslyšíte a uvidíte? 

 • Každým rokem se snažíme o zajištění nových divadelních a hudebních vystoupení od sólistů až po velká pěvecká tělesa v různých žánrech. Např. folk, bluegrass, spirituál, klasika, folk-rock a rock, divadelní představení. Samozřejmě nebude chybět další zábava, tombola, soutěže pro děti včetně dalšího doprovodného programu pro všechny a výborné až skvostné občerstvení

Kdo festival připravuje?

 • Organizace Cesta životem bez bariér, společnost VOTAS a Svět v bezpečí (mediální agentura Dialog Media) ve spolupráci s dalšími subjekty a dobrovolníky

 • Ozvučení, osvětlení, zastřešené podium 7 x 5 metrů zajišťuje PB Production

 • Všichni organizátoři, dobrovolníci i vystupující přispívají prací, účastí, vystoupením bez nároku na jakýkoli honorář

Vstupné?

Na Festivalu na zelené louce je vše dobrovolné. I vstupné je dobrovolné. Lístky na festival nelze rezervovat, ale nebojte se, louka je skutečně velká.

Chcete přispět nejen účastí na festivalu, ale i organizace Cesta životem bez bariér? 

Jestli chcete přispět jednorázově, trvale, darem nebo jiným způsobem, tak vám doporučujeme navštívit stránky sdružení Cesta životem bez bariér. Předem děkujeme za jakoukoli pomoc. Klikněte ZDE

Kam dojet, kde se akce koná?

 • FESTIVAL NA ZELENÉ LOUCE se bude opět konat na velké louce za rybníkem Zbožňov u obce Senetín nedaleko Kutné Hory

 • Senetín (Petrovice I) si najděte na mapě ZDE 

 • Ve všech okolních vesnicích v den Dé najdete směrovky na zajištěné parkoviště festivalu

OHLÉDNUTÍ ZA ROKEM 2014

Na popis všeho kolem akce se podívejte ZDE

Kdo měl to štěstí a našel si tuto sobotu čas na charitativní multižánrový festival v Senetíně, tak rozhodně nelitoval. Unikátní festival zastřešený organizací Cesta životem bez bariér nastavil vysokou laťku pohody a zábavy plnou her nejen pro děti, skvělé muziky, fotografií, obrazů a bezvadné atmosféry.

Charitativní akce na podporu integrovaného dětského tábora na louce, kde se festival konal, měla u návštěvníků úspěch větší než by se čekalo. Více než 270 návštěvníků, z toho více než 70 dětí, mělo možnost užívat programů (lesní obrázková stezka, malování, modelování, skákání na nafukovacím hradu i na trampolíně, přejezdy na koloběžkách po vytyčené trase atd.) a slyšet skvělá hudební vystoupení za podpory moderátora Josefa „Pepína“ Knappa.

Na podiu vystoupili za podpory profesionálního zvukaře Josefa Krčila: kapela Fonet (žánrově velmi pestré uskupení, ještě nyní se posluchačům ztrácí příjemná husí kůže z dokonalé hry a zpěvu Evy a Janka), Lukáš Kratochvíl (skvělý bavič, textař, hráč na kytaru, který potrápil bránici všech přítomných stylem „tajfun“), kapela Návštěva (folková sešlost, která již oficiálně nevystupuje zaburácela své známé šlágry jako mašina na peróně), sbor Cantus (kdo neseděl, tak si při vystoupení skutečně na své pozadí sednul, protože výběr skladeb a secvičené hlasy se zas tak často neslyší), Utrejch (bluegrassové, precizní, vtipné vystoupení potěšilo nejen příznivce tohoto žánru), Vesper (classic rock v neuvěřitelném náboji s chutí strhnul všechny do kotle) a kapela Cuprum (zbořila vše, co do té doby stálo). Neuvěřitelná hudební atmosféra vygradovala propracovaným progressive rockem šestice špičkových muzikantů v dokonalost akce.

V odpoledních hodinách zažili diváci veselé a zároveň dojemné představení holek a kluků letního tábora. Pantomimická hra Červená karkulka byla skutečným zážitkem zakončeným frenetickým potleskem. Další žánrové propojení velmi povedené výstavy obrazů dětí ze ZŠ Červené Janovice a nádherných fotografií z Fotoklubu ze Zruče nad Sázavou bylo dovršením skvělých nápadů a realizací.

Celá akce přinesla nejen potěšení dětem a dospělým návštěvníkům, ale i finanční příspěvek pro lepší fungování letního integrovaného tábora. Na charitativní akci se vybralo celkem 41 200 Kč, které se použijí nejen na zajištění teplé vody v táborové základně. Velký dík patří všem organizátorům a vystupujícím, kteří na Festival na zelené louce přiejli bez nároku na honorář a nemalý dík patří všem návštěvníkům, kteří dokázali ocenit snažení potřebným.

Akci organizovali a podporovali: organizace Cesta životem bez bariér, Svět v bezpečí.cz, Stonewood o.s., PB Production, Agentura J & K.

Program prvního ročníku/ FESTIVAL NA ZELENÉ LOUCE 2014:

 • EVA A JANEK/ folkové duo

 • LUKÁŠ KRATOCHVÍL zvaný KRÁŤA/ písničkář

 • JIRKA MÁČAL a JOSEFF PEPÍNO KNAPP/ klasika a folk

 • VYSTOUPENÍ TÁBOROVÝCH DĚTÍ/ víc než pouhý pohádkový příběh o Červené karkulce

 • NÁVŠTĚVA/ spirituály

 • CANTUS JAROMĚŘ/ smíšený pěvecký sbor

 • UTREJCH/ bluegrass

 • VESPER/ bigbeat jak má beat

 • CUPRUM/ rock

 • VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ/ Fotoklub Zruč nad Sázavou

 • VÝSTAVA OBRAZŮ/ ZŠ Červené Janovice

 • SOUTĚŽE PRO DĚTI/ lukostřelba, obrázková cesta

 • ATRAKCE PRO DĚTI/ skákací hrad, trampolína apod.

 • TOMBOLA/ 1 000 výher, každý vyhrál

Fotografie vystupujících z roku 2014:

DSCN7274

Foto barevně se hodící k Festivalu a dvě berušky. Určitě si to užili velmi dobře.

IMG_7387

Eva a Janek – historicky úplně první vystupující FESTIVALU NA ZELENÉ LOUCE/ 2014

_G006339

Lukáš Kratochvíl zvaný Kráťa

_G006363

Vystoupení táborových dětí bylo nádherné

_G006377

Folková skupina Návštěva aby nechyběla

IMG_7501

Pěvecký sbor CANTUS JAROMĚŘ

IMG_7519

UTREJCH. Jak sami říkají o sobě: NEJZAJÍMAVĚJŠÍ HUDEBNÍ USKUPENÍ FESTIVALU. Rozhodně souhlas.

VESPER - bigbeat jak má beat.

VESPER – bigbeat jak má beat.

Velká třešeň na dortu byla kapela CUPRUM

DSCN7301

Pohotový a vždy dobře naladěný moderátor JOSEF PEPÍNO „KNAPP“

_G006308

I na výstavě fotografií bylo veselo

BYLO NAPSÁNO a SUPER FOTOGRAFIE POŘÍDILI 

Přečtěte si co bylo o festivalu napsáno a hlavně se podívejte na krásné fotografie. Zdroj: portál kutnahora.press.cz, podívejte se ZDE

Partneři festivalu
Partneři festivalu.